LVPW aangesloten bij PSNL
Wellicht heb je het al gelezen via LinkedIn, LVPW (Landelijke Vereniging van Psychosociaal Werkende) heeft zich als vijfde beroepsvereniging aangesloten bij PSNL. Een overgrote meerderheid van de leden van LVPW waren voor aansluiting bij PSNL. We zijn heel blij met hun komst. LVPW is een beroepsvereniging die heel goed past binnen PSNL. Ze zijn een multidisciplinaire beroepsvereniging en aangesloten bij RBCZ. Met hun komst kunnen we onze beroepsgroep nog sterker op de kaart te zetten.

Koepelvereniging PSNL
In september is PSNL ook een Koepelvereniging geworden. Met het tekenen van de statuten en de inschrijving in de Kamer van Koophandel zijn we een officiële vereniging geworden en dit maakt ons een serieuze gesprekspartner voor organisaties als de Nederlandse GGZ en VNG, voor het ministerie van VWS, zorgverzekeraars en huisartsen.
Volgend jaar willen we met een symposium waar bovenstaande organisaties ook voor worden uitgenodigd, een landelijk startschot geven aan PSNL. Psychosociale therapie en begeleiding krijgt in Nederland steeds meer voet aan de grond. Mensen weten ons te vinden ofwel omdat de wachtlijst bij de reguliere zorg veel te lang is, ofwel omdat onze zorg veel beter aansluit bij wat de cliënt nodig heeft. Onze sterke kant is wel dat we vanuit een holistische wijze denken en werken: lichaam en geest worden als één samenhangend geheel gezien. Bij psychosociaal therapeuten staat de mens centraal en helaas kan dat niet altijd gezegd worden van de reguliere zorg.
Plannen voor 2026
De afgelopen jaren hebben we hard gewerkt aan de basis van vertrouwen. De samenwerking wordt intensiever en we merken dat dat vruchten afwerpt. We kunnen samen een vuist maken als het bijvoorbeeld gaat om de kwaliteit van opleidingen en de therapeutische zorg die wij leveren. Dit is erg belangrijk als we serieus genomen willen worden door onze collega’s in de reguliere zorg. Daarnaast denken wij dat we ook echt wat hebben bij te dragen aan de reguliere zorg als het gaat om de mens centraal stellen.
Binnenkort gaan we onze doelen voor 2026 bekend maken. We weten dat we geen ijzer met handen kunnen breken, onze intentie is dat onze stappen een verschil gaan maken. Het belangrijkste is om de bekendheid van psychosociale therapie en begeleiding te vergroten en dan met name bij doorverwijzers en beleidsmakers.
In de huidige tijd lopen veel mensen aan tegen psychische problematiek zoals klachten van stress en burn-out, rouw en trauma, maar ook van eenzaamheid en vragen die te maken hebben met zingeving. Psychosociaal therapeuten zijn bij uitstek opgeleid om hierin cliënten te begeleiden en behandelen. En dat is precies wat PSNL voor het voetlicht wil brengen. Kijk voor meer informatie op: Psychosociaal Nederland | Samen voor een toegankelijke geestelijke gezondheidszorg
Hartelijke groet namens het bestuur van PSNL,
Gerard Dekkers (NVPA, penningmeester), Leonie Looijen (NBVH, secretaris), Sanne de Bree (NVPA, voorzitter) Karin Bosveld (LVPW, algemeen bestuurslid), Bien Sterker (LVPW), Anneke Dorrestein (VIT, algemeen bestuurslid) en Theo Hendrickx (ABvC, algemeen bestuurslid)
- Ellen

